ΑΟΑΝ: Δεν κατάφερε να βρεθεί στους «8» του κυπέλλου Ελλάδας

DROP 2 DROP 2
DROP Palermo TECH HUB

Δεν κατάφερε η ομάδα του ΑΟΑΝ να πάρει την πρόκριση για τους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας στο γήπεδο «Νίκος Φουρνιωτάκης».

Ο Απόλλων Παραλιμνίου προηγήθηκε 0-1 μόλις στο 2′ με τον Γεωργιάδη, όμως οι παίκτες του Γιώργου Κούτση έφτασαν στην ισοφάριση στο 30′ με τον Μηνά για το 1-1 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.

Mechanical Solutions

Οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση, όπου στο 109’ και πάλι ο Γιώργος Γεωργιάδης, αφού έκλεψε τη μπάλα, πέρασε και τον προσωπικό του αντίπαλο, μπήκε στην περιοχή και με πλασέ πάνω από τον Γιαγκόζη, κάνοντας δύο τα δικά του τέρματα και της ομάδας, χαρίζοντας της τη νίκη-πρόκριση.

Ο Απόλλων Παραλιμνίου πήρε την πρόκριση και θα αντιμετωπίσει τη Λαμία.

Κίτρινες: Ζέλιος (25’), Μελισσόπουλος (81’)-Καρυοφύλλης (57’), Κουτζαβασίλης (103’).

Άγιος Νικόλαος: Γιαγκόζης, Γωνιωτάκης (69′ Δολαψάκης), Κίτος, Τσανάι, Ζέλιος, Φουκαράκης, Χίζι, Μελισσόπουλος, Μηνάς (105′ Μαρκάκης), Νοκάι, Σέχου.

Απόλλων Παραλιμνίου: Φ. Κουτζαβασίλης, Γ. Κουτζαβασίλης, Γκούμας, Τσομαχασβίλι, Ελέζι (117′ Γάκης), Καρυοφύλλης (77′ Πέτρου), Κιουτσεκτσίδης, Τζαμπέγια (114′ Καρατλίδης), Τζελίδης (102′ Παπαδόπουλος), Γεωργιάδης (114′ Κωνσταντινίδης), Κοσμάς.

Δεν μπόρεσε να πάρει την πρόκριση στα προημιτελικά του κυπέλλου Ελλάδας η ομάδα του ΑΟΑΝ, γνωρίζοντας την 2-1 στην παράταση απ’ τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στο δημοτικό στάδιο του Αγίου Νικολάου για την φάση των “16” της διοργάνωσης και σε συνδυασμό με το 2-2 στον πρώτο αγώνα στις Σέρρες έμεινε εκτός της συνέχειας.
Παρ ότι οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 μόλις στο 2′ με τον Γεωργιάδη, οι παίκτες του Γιώργου Κούτση έφτασαν στην ισοφάριση στο 30′ με τον Μηνά για το 1-1 με το οποίο έκλεισε το ημίχρονο.
Στο δεύτερο μέρος δεν υπήρξε κάτι το ιδιαίτερο και η διαδικασία της πρόκρισης οδηγήθηκε στην παράταση, εκεί που ο Γεωργιάδης με γκολ στο 109′ έκανε το 1-2 που έκρινε την πρόκριση.

- Ακολουθήστε το cna.gr στο Google News για όλες τις τελευταίες εξελίξεις.