![](/wp-content/uploads/2024/03/14032024.jpeg)
Συνάντηση με το Δήμαρχο Αγίου Νικολάου κ. Μανώλη Μενεγάκη, είχε στο Δήμο, ο πρωτ. Γεώργιος Μαρνέλλος, Δρ. Θεολογίας-τ. Δ/ντης και αναπλ. καθηγητής της Π.Α.Ε.Α.Η.Κ, ο οποίος συνοδευόμενος από τον επίτιμο πρόεδρο κ. Ιωάννη Λίλη Δρ. Θεολογίας- επίκουρο καθηγητή της Π.Α.Ε.Α.Η.Κ -πρόεδρο της ΕΔΙΕΓΟΘΠ, την κ. Αικατερίνη Πετράκη Γ.Γ (Κοινωνική Λειτουργό Msc και την Ειδική Γραμματέα του Ευρωπαϊκού Ινστιτούτου Ορθοδόξου Θεολογίας και Πολιτισμού κ. Λουκία – Αικατερίνη Χουλιάρα, ενημέρωσαν για τις δράσεις του Ινστιτούτου, τις εκπαιδευτικές ανταλλαγές και συνεργασίες, που προσωρινά έχουν μερικώς ανασταλεί λόγω του πολέμου στην Ουκρανία.
Μάλιστα, ο Πρωτ. Γεώργιος Μαρνέλλος, παρουσίασε στο δήμαρχο το σχεδιασμό και τις πρωτοβουλίες που σκοπεύει ν΄ αναλάβει το Ινστιτούτο μελλοντικά, με στόχο την ανάδειξη της ελληνικής γλώσσας και του πολιτισμού.
- Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Κρήτη, την Ελλάδα και όλο τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, με εγκυρότητα και αξιοπιστία, στο cna.gr
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Facebook
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Twitter
- Ακολουθήστε το cna.gr στο YouTube
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Instagram
![Οροι ανάγνωσης](/wp-content/uploads/2021/03/cna-oroi.jpg)
![Yiannis Jewellery](/wp-content/uploads/2021/01/yiannis-jewellery-adv-2021.gif)