Λασίθι: Συνάντηση Αντιπεριφερειάρχη με τον Προοδευτικό Σύλλογο Ελούντας και τον Πρόεδρο του Δ.Σ. «Εκπαιδευτική Αναπτυξιακή Πλοηγός»
![](/wp-content/uploads/2023/04/22042023-1.jpg)
Με την Πρόεδρο του Προοδευτικού Συλλόγου Ελούντας Κατερίνα Λεμπιδάκη, το μέλος Κατερίνα Μαρκουλή, τον ταμία Γιώργο Εγγλεζάκη, τη Νομική Σύμβουλο του Συλλόγου, δικηγόρο παρ΄ Αρείω Πάγω και ιδρυτικό μέλος της Βιβλιοθήκης “Μανώλης Φουντουλάκης” Μαρίνα Φουντουλάκη και τον Πρόεδρο του διοικητικού συμβουλίου «Εκπαιδευτική Αναπτυξιακή Πλοηγός» Χάρη Ροδιτάκη συναντήθηκε ο Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου Γιάννης Ανδρουλάκης.
Ο Αντιπεριφερειάρχης ενημερώθηκε για τις δράσεις, το έργο και την αποστολή του Προοδευτικού Συλλόγου Ελούντας που στοχεύει στη διατήρηση της πολιτιστικής κληρονομιάς. Συζητήθηκαν μεταξύ άλλων η δυνατότητα στήριξης του έργου του Συλλόγου μέσα από προγράμματα επιμόρφωσης σε παραδοσιακές τέχνες, διαμόρφωση χώρου για κατάρτιση, Εκθετήριο χειροτεχνικών προϊόντων, ενέργειες προβολής της τοπικής ταυτότητας, καθώς και η προοπτική υλοποίησης Προγραμματικής Σύμβασης μεταξύ των ανωτέρω φορέων για την πραγματοποίηση σχετικών δράσεων.
- Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Κρήτη, την Ελλάδα και όλο τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, με εγκυρότητα και αξιοπιστία, στο cna.gr
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Facebook
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Twitter
- Ακολουθήστε το cna.gr στο YouTube
- Ακολουθήστε το cna.gr στο Instagram
![Οροι ανάγνωσης](/wp-content/uploads/2021/03/cna-oroi.jpg)
![Yiannis Jewellery](/wp-content/uploads/2021/01/yiannis-jewellery-adv-2021.gif)