ΣΠΟΡ

Πρεμιέρα Α’ ΕΠΣΛ: Χατ-τρικ ο Βουλιώτης εναντίον της Κριτσάς (pics)

Τελικό σκορ ΑΟ Ελούντας - ΑΟ Κριτσάς (3-0)

Με δυναμική νίκη ξεκίνησε στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α’ ΕΠΣΛ ο ΑΟ Ελούντας εναντίον του ΑΟ Κριτσάς με τελικό σκορ 3-0.

Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν με όρεξη στο αγωνιστικό χώρο με πολλές φάσεις και στις δύο εστίες.

Το πρώτο γκολ για την ομάδα της Ελούντας έβαλε ο «δάσκαλος» της ομάδας Χρήστος Βουλιώτης (10), όπως και τα άλλα δύο στην συνέχεια κάνοντας το πρώτο χατ-τρικ της φετινής σεζόν με εντυπωσιακό τρόπο.

Η μόνη φάση που είχε και αρκετό ενδιαφέρον και βρισκόταν εκτός αγωνιστικού χώρου ήταν η φάση περίπου στο 71′ λεπτό όταν μετά από ένα σκληρό μαρκάρισμα που έγινε από παίχτη της Ελούντας σε παίχτη της Κριτσας, ο προπονητής του ΑΟΚ κος Αφορδακός διαμαρτυρήθηκε έντονα προς τον διαιτητή κο Σωτηριάδη και δέχτηκε την κίτρινη κάρτα.

Στο τέλος του αγώνα κατά την αποχώρηση του από τον αγωνιστικό χώρο ο προπονητής της Κριτσάς δήλωσε ότι το αποτέλεσμα ήταν δίκαιο αλλά η διαιτησία πρέπει να κάνει καλύτερα την δουλειά της και να παίρνει σωστές αποφάσεις.