ΣΠΟΡ

Μουντιάλ 2018: Δείτε το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου

Το Mundial της Ρωσίας θα αρχίσει και θα τελειώσει στη Μόσχα και συγκεκριμένα στο «Λουζνίκι». Η πρώτη αναμέτρηση του Μουντιάλ 2018 θα είναι εκείνη της οικοδέσποινας Ρωσίας, κόντρα στη Σαουδική Αραβία στις 14 Ιουνίου μετά την τελετή έναρξης.

Η αυλαία του Παγκοσμίου Κυπέλλου θα πέσει την Κυριακή 15 Ιουλίου στο ίδιο γήπεδο με τον τελικό της διοργάνωσης.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/6 Μόσχα Ρωσία – Σαουδική Αραβία
15/6 Γεκατέρινμπουργκ Αίγυπτος – Ουρουγουάη
19/6 Αγία Πετρούπολη Ρωσία – Αίγυπτος
20/6 Ροστόφ ον Ντον Ουρουγουάη – Σαουδική Αραβία
25/6 Σαμάρα Ουρουγουάη – Ρωσία
25/6 Βόλγκογκραντ Σαουδική Αραβία – Αίγυπτος
Β’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/6 Αγία Πετρούπολη Μαρόκο – Ιράν
15/6 Σότσι Πορτογαλία – Ισπανία
20/6 Μόσχα Πορτογαλία – Μαρόκο
20/6 Καζάν Ιράν – Ισπανία
25/6 Σαράνσκ Ιράν – Πορτογαλία
25/6 Καλίνινγκραντ Ισπανία – Μαρόκο
Γ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Καζάν Γαλλία – Αυστραλία
16/6 Σαράνσκ Περού – Δανία
21/6 Γεκατέρινμπουργκ Γαλλία – Περού
21/6 Σαμάρα Δανία – Αυστραλία
26/6 Μόσχα Δανία – Γαλλία
26/6 Σότσι Αυστραλία – Περού
Δ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
16/6 Μόσχα Αργεντινή – Ισλανδία
16/6 Καλίνινγκραντ Κροατία – Νιγηρία
21/6 Νίζνι Νόβγκοροντ Αργεντινή – Κροατία
22/6 Βόλγκογκραντ Νιγηρία – Ισλανδία
26/6 Αγία Πετρούπολη Νιγηρία – Αργεντινή
26/6 Ροστόφ ον Ντον Ισλανδία – Κροατία

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Σαμάρα Κόστα Ρίκα – Σερβία
17/6 Ροστόφ ον Ντον Βραζιλία – Ελβετία
22/6 Αγία Πετρούπολη Βραζιλία – Κόστα Ρίκα
22/6 Καλίνινγκραντ Σερβία – Ελβετία
27/6 Μόσχα Σερβία – Βραζιλία
27/6 Νίζνι Ελβετία – Κόστα Ρίκα
ΣΤ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
17/6 Μόσχα Γερμανία – Μεξικό
18/6 Νίζνι Σουηδία – Νότια Κορέα
23/6 Σότσι Γερμανία – Σουηδία
23/6 Ροστόφ ον Ντον Νότια Κορέα – Μεξικό
27/6 Καζάν Νότια Κορέα – Γερμανία
27/6 Γεκατέρινμπουργκ Μεξικό – Σουηδία
Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
18/6 Σότσι Βέλγιο – Παναμάς
18/6 Βόλγκογκραντ Τυνησία – Αγγλία
23/6 Μόσχα Βέλγιο – Τυνησία
24/6 Νίζνι Αγγλία – Παναμάς
28/6 Καλίνινγκραντ Αγγλία – Βέλγιο
28/6 Σαράνσκ Παναμάς – Τυνησία
Η’ ΟΜΙΛΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
19/6 Μόσχα Πολωνία – Σενεγάλη
19/6 Σαράνσκ Κολομβία – Ιαπωνία
24/6 Γεκατέρινμπουργκ Ιαπωνία – Σενεγάλη
24/6 Καζάν Πολωνία – Κολομβία
28/6 Βόλγκογκραντ Ιαπωνία – Πολωνία
28/6 Σαμάρα Σενεγάλη – Κολομβία
ΦΑΣΗ ΤΩΝ «16»
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
30/6 Καζάν 1ος 3ου ομίλου – 2ος 4ου ομίλου (50)
30/6 Σότσι 1ος 1ου ομίλου – 2ος 2ου ομίλου (49)
01/7 Μόσχα 1ος 2ου ομίλου – 2ος 1ου ομίλου (51)
01/7 Νίζνι Νόβγκοροντ 1ος 4ου ομίλου – 2ος 3ου ομίλου (52)
02/7 Σαμάρα 1ος 5ου ομίλου – 2ος 6ου ομίλου (53)
02/7 Ροστόφ ον Ντον 1ος 7ου ομίλου – 2ος 8ου ομίλου (54)
03/7 Αγία Πετρούπολη 1ος 6ου ομίλου – 2ος 5ου ομίλου (55)
03/7 Μόσχα 1ος 8ου ομίλου – 2ος 7ου ομίλου (56)

 

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
06/07 Νίζνι Νικητής 49 – Νικητής 50 (57)
06/07 Καζάν Νικητής 53 – Νικητής 54 (58)
07/07 Σαμάρα Νικητής 55 – Νικητής 56 (60)
07/07 Σότσι Νικητής 51 – Νικητής 52 (59)
ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΙ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
10/07 Αγία Πετρούπολη Νικητής 57 – Νικητής 58 (61)
11/07 Μόσχα Νικητής 59 – Νικητής 60 (62)
ΑΓΩΝΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΕΣΗ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
14/07 Αγία Πετρούπολη Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62
ΤΕΛΙΚΟΣ
ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΛΗ ΑΓΩΝΑΣ ΣΚΟΡ
15/07 Μόσχα Νικητής 61 – Νικητής 62
Close