ΣΠΟΡ

Κύπελλο Ελλάδος: Ο ΠΑΟ πάτησε γκάζι στο τέλος – 2-2 με τον ΟΦ Ιεράπετρας (video)

Με γκολ του Αργύρη Καμπετσή στην τελευταία φάση της αναμέτρησης γλίτωσε το κάζο και την ήττα από την Ιεράπετρα μέσα στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός, στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας.

Το τριφύλλι βρέθηκε να χάνει με 2-1 από την κρητική ομάδα Γ’ Εθνικής και το τελικό 2-2 όπως αυτό διαμορφώθηκε στα τελευταία δευτερόλεπτα σίγουρα αφήνει παραπονούμενους τους φιλοξενούμενους για την προσπάθεια που έκαναν ενώ αντίθετα ο Παναθηναϊκός μπορεί να θεωρείται τυχερός με τον τρόπο με τον οποίο πήρε τον βαθμό. Παρότι έχασε πολλές ευκαιρίες και έπαιξε με πάρα πολλούς νεαρούς παίκτες…

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 20΄ με τον Χατζηθεοδωρίδη, για να «απαντήσει» δύο φορές η ομάδα του Λασιθίου με τον Χίσι στο 26΄ και τον Μούτσα στο 43΄, και να ισοφαρίσει ο Παναθηναϊκός στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Καμπετσή.