ΣΠΟΡ

Αγιος Νικόλαος: Υπερπρωταθλητής Λασιθίου ο ΑΟΑΝ!

Έσπαγε καρδιές ο τελικός του σούπερ καπ της ΕΠΣ Λασιθίου όπου αναμετρήθηκαν δύο ομάδες Γ’ Εθνικής. Το τρόπαιο κατέληξε στον ΑΟΑΝ που έκαμψε στο τελευταίο λεπτό της παράτασης την αντίσταση της Νεάπολης επικρατώντας με 2-1.

Ο Αθλητικός Όμιλος Αγίου Νικολάου είναι ο υπερπρωταθλητής Λασιθίου για το 2020. Στον τελικό του σούπερ καπ που πραγματοποιήθηκε στο στο στάδιο του Αγίου Νικολάου οι παίκτες του Νίκου Σουργιά προηγήθηκαν στο 19ο λεπτό με τον Σγουρό.

caffeine adv2020b

Με αυτό το σκορ πήγαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Με το ξεκίνημα της επανάληψης (στο 49′) η Νεάπολη ισοφάρισε με τον Παράσχο. Το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε της κανονικής διάρκειας του αγώνα οδηγώντας τους 22 ποδοσφαιριστές σε ημίωρη παράταση.

Κι εκεί που όλα έδειχναν ότι ΑΟΑΝ και ΑΕΝ θα έλυναν τις διαφορές τους στη Ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι ήρθε το νικητήριο γκολ. Ακριβώς στο 120ό λεπτό του αγώνα ο Τσανάι ευστόχησε από το σημείο του πέναλτι κι έδωσε τη νίκη και το τρόπαιο στον ΑΟΑΝ με 2-1.