ΣΠΟΡ

11 αθλητές και αθλήτριες από το Λασίθι στο Πανελλήνιο στίβου εφήβων-νεανίδων

Οι κορυφαίοι νεαροί αθλητές και αθλήτριες της Κρήτης θα βρεθούν το σαββατοκύριακο στα Τρίκαλα για να λάβουν μέρος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου εφήβων-νεανίδων.

Στους αγώνες θα δώσουν το «παρών» 388 έφηβοι και 421 νεάνιδες από 130 συλλόγους της χώρας. Η εκπροσώπηση του νησιού θα είναι και φέτος πολύ μεγάλη, ενώ αρκετοί εκ των αθλητών και αθλητριών από τα σωματεία της Κρήτης έχουν πρωταγωνιστικούς στόχους και στοχεύουν είτε στην πρόκριση στο Παγκόσμιο Κύπελλο του Τάμπερε (10-15 Ιουλίου), είτε σε κάποιο ατομικό ρεκόρ.

Οι κρητικές συμμετοχές στους έφηβους

100μ.: Πετσαγγουράκης Εμμ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας).



200μ.: Πετσαγγουράκης Εμμ. (ΓΑΣ Ιεράπετρας), Σταμπούλος Αθ. (ΣΜΚ), Ποτανιαμάκης Ι. (ΓΕΗ).

400μ.: Ποταμιανάκης Ι. (ΓΕΗ), Σταμπούλος Αθ. (ΣΜΚ), Ξενιδάκης Χ. (Σητειακός).

800μ.: Πόπα Γ. (Α.Ο. Κισσάμου), Ξενιδάκης Χ. (Σητειακός).

1500μ.: Παπαγεωργόπουλος Ν. (Α.Ο. Λασιθίου).

110μ. εμπ.: Κουκουρογιαννάκης Π. (Α.Ο. Λασιθίου).

Ύψος: Τζολάκης Κ. (Ελ. Βενιζέλος), Τσαντάκης Απ. (Ελ. Βενιζέλος).

Μήκος: Παττακός Λ. (ΟΦΗ), Κουβεδάκης Ι. (Ελ. Βενιζέλος).

Τριπλούν: Παττακός Λ. (ΟΦΗ), Κουβεδάκης Ι. (Ελ. Βενιζέλος), Μουδατσάκης Δ. (ΟΦΗ).

Δισκοβολία: Φθενάκης Αντ. (Ελ. Βενιζέλος), Κτενιαδάκης Εμμ. (Κύδων), Νινιράκης Στ. (ΓΕΗ).

Σφυροβολία: Φραντζεσκάκης Χρ. (Ελ. Βενιζέλος), Τουσισβίλι Γ. (Ελ. Βενιζέλος), Μαρκάκης Αχ. (Ελ. Βενιζέλος).

Ακοντισμός: Καλογεράκης Γ. (ΟΦΗ), Πιτσικάκης Εμμ. (Ελ. Βενιζέλος), Αλεξάκης Αντ. (ΓΕΗ), Βασιλικάκης Ι. (ΓΕΗ).

Σκυταλοδρομία 4Χ100μ.: Α.Ο. Λασιθίου (Κουκουρογιαννάκης Π., Βασιλόπουλος Δ., Γαβριλάκης Χ., Τζελιλάι Αγγ.).

Σκυταλοδρομία 4Χ400μ.: Α.Ο. Λασιθίου (Παπαγεωργόπουλος Ν., Βασιλόπουλος Δ., Γαβριλάκης Χ., Τζελιλάι Άγγ.).

Οι κρητικές συμμετοχές στις Νεανίδες

100μ.: Καλογιαννάκη Μ. (ΟΦΗ).

200μ.: Τζόνσον Ν. (Ελ. Βενιζέλος), Σκουλά Κ. (ΟΦΗ), Χανιωτάκη Γ. (ΟΦΗ), Μαυραντωνάκη Ε. (Ελ. Βενιζέλος).

400μ.: Ψυλλάκη Μ. (Κύδων), Χανιωτάκη Γ. (ΟΦΗ).

800μ.: Κότσι Ν. (ΟΦΗ). 100μ. εμπ.: Μέτα Εγκλ. (ΟΦΗ).

400μ. εμπ.: Λόππινε Μ. (ΟΦΗ), Τσαγκαράκη Μ. (Γ.Σ. Ιεράπετρας ο Λιβυκός), Ανδρουλάκη Ν. (ΟΦΗ).

3000μ. Φ.Ε.: Μαλλιωτάκη Αθ. (Α.Ο. Λασιθίου).

10.000μ. βάδην: Φιλτισάκου Κ. (Ελ. Βενιζέλος).

Επί κοντώ: Κασσωτάκη Μ. (Ελ. Βενιζέλος), Τερεζάκη Ελ. (Ελ. Βενιζέλος), Σταμπολάκη Ευάγγ. (Ελ. Βενιζέλος), Κοτζαμιδάλη Σ. (Ελ. Βενιζέλος).

Μήκος: Μπαλαμούτη Ζ. (ΟΦΗ), Τσαγκαράκη Μ. (Γ.Σ. Ιεράπετρας ο Λιβυκός).

Τριπλούν: Μπαλαμούτη Ζ. (ΟΦΗ), Καράκη Ι. (Ελ. Βενιζέλος).

Σφαιροβολία: Ξεζωνάκη Αικ. (ΟΦΗ), Μαυρεδάκη Μ. (Ελ. Βενιζέλος).

Δισκοβολία: Μαυρεδάκη Μ. (Ελ. Βενιζέλος), Φραγκάκη Ειρ. (Κύδων), Ξεζωνάκης Αικ. (ΟΦΗ).

Σφυροβολία: Αγγελάκη Άννα (Ελ. Βενιζέλος).

Σκυταλοδρομία 4Χ100μ.: ΟΦΗ (Καλογιαννάκη Μ., Σκουλά Κ., Μέτα Εγκλ., Ανδρουλάκη Ν., Κότσι Ντ., Μανδυλάκη Μ.), Ελ. Βενιζέλος (Μαυραντωνάκη Ευάγγ., Τζόνσον Ν., Αρναντωνάκη Μ., Κλέμαν Εμ., Λουράκη Γ., Μουσουράκη Αικ., Τζανακάκη Ν., Χριστοδουλάκη Ν.).

Σκυταλοδρομία 4Χ400μ.: ΟΦΗ (Σκουλά Κ., Χανιωτάκη Γ., Κότσι Ν., Ανδρουλάκη Ν., Λόππινε Μ., Μανδυλάκη Μ.), Ελ. Βενιζέλος (Μαυραντωνάκη Ευάγγ., Αρναντωνάκη Μ., Μουσουράκη Αικ., Σπαράκη Αγγ., Ταμπακοπούλου Κ., Χριστοδουλάκη Ν.).

CNA Stream

Αλλάζουμε την ενημέρωση σας...

Σχετικά άρθρα

Back to top button
Close