Europlan
KOSA
SPORTS

ΑΟΑΝ: Με Αλμυρό στην επομένη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο Αλμυρός επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού και στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδας θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άγιο Νικόλαο, στη μάχη της Κρήτης.

DROP 2 DROP 2
DROP Palermo TECH HUB
Europlan

Στην 5η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος προκρίθηκε ο Αλμυρός. H ομάδα του Μανώλης Παπαματθαιάκης επικράτησε 3-1 του Πανθρακικού και πέρασε στην επόμενη φάση, όπου θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Άγιο Νικόλαο στη μάχη της Κρήτης.

Στο 10ο λεπτό ο ΑΟΑΝ λοιπόν πήραν προβάδισμα με τον Πιερτζάκομι, ενώ στ 41’ ο Μπουρσέλης έγραψε το 2-0. Με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα οι Θρακιώτες μπήκαν ξανά στη διεκδίκηση της πρόκρισης μειώνοντας με μακρινό σουτ του Γιαννακιτσίδη (60’). Εν τέλει, οι γηπεδούχοι καθάρισαν το ματς στις καθυστερήσεις με τέρμα του Αντωνίου για να γράψουν το 3-1.