ΕΚΛΟΓΕΣ 2014

Οι υποψήφιοι του συνδυασμού «Κρήτη Πρώτη Δύναμη» (Σταύρος Αρναουτάκης)



Οι υποψήφιοι περιφερειακοί σύμβουλοι ανά περιφερειακή ενότητα είναι οι ακόλουθοι:

ΚΡΗΤΗ ΠΡΩΤΗ ΔΥΝΑΜΗ

Αρναουτάκης Σταύρος του Φωκίωνα, Υποψήφιος Περιφερειάρχης Κρήτης

Περιφερειακή Ενότητα Ηρακλείου

Κουκιαδάκης Ευριπίδης του Εμμανουήλ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Ηρακλείου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

  • Αλεξάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ, Πολιτικός Μηχανικός- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Ασπετάκη Ελένη του Κωνσταντίνου, Ιατρός Παθολόγος
  • Βαμβακάς Λάμπρος του Νικολάου, Ιατρός Παθολόγος Ογκολόγος- Δ/ντης ΕΣΥ
  • Βαμιεδάκης Μιχαήλ του Ιωάννη, Τουριστικός Επιχειρηματίας
  • Βαρβεράκης Κωνσταντίνος του Ελευθερίου, Καθηγητής, Γραμματέας Συλλόγου Τριτέκνων Ν. Ηρακλείου- Πρόεδρος Ηράκλειας Πρωτοβουλίας
  • Βρέντζου-Σκορδαλάκη Θεανώ του Εμμανουήλ, Στέλεχος Επιχειρήσεων- Περιφερειακή Σύμβουλος
  • Δασκαλάκη Καλλιόπη (Πόπη) του Αντωνίου, Οδοντίατρος- Περιφερειακή Σύμβουλος
  • Ζαμπετάκης Γεώργιος του Κωνσταντίνου, Υποστράτηγος ε.α.
  • Καλαντζάκης Ιωάννης του Σταύρου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Καμπουράκης Λάμπρος του Στεφάνου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Κατσούλης Εμμανουήλ του Ιωάννη, Δάσκαλος- Ενεργό μέλος ομάδας των «Σαρπιδονίστας» Μαλλίων
  • Κουτεντάκη Ευχαριστία (Έφη) του Εμμανουήλ, Πολιτική Επιστήμονας- Περιφερειακή Σύμβουλος
  • Λενακάκης Νικόλαος του Αριστείδη, Χειρουργός Οδοντίατρος
  • Λεονταράκης Ιωάννης του Μιχαήλ, Αντιπρόεδρος Μελισσοκομικού Συλλόγου Ανατ. Κρήτης- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Μανασάκη-Ταβερναράκη Βιργινία του Εμμανουήλ, Πολιτικός Μηχανικός- Περιφερειακή Σύμβουλος
  • Μαραγκάκη Ανδρονίκη (Νίκη) του Ανδρέα, Διοικητικό Στέλεχος Αθλητισμού, Γραμματέας Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Κρήτης
  • Μαρής Γεώργιος του Ιωάννου, Επιχειρηματίας- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Μαυροματάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ, Δημ. Υπάλληλος – Δ.Σ. Οικον. Επιμελητήριο.-Αν. Μέλος Συλλόγου Εφοριακών- ταμίας Περιφ. Συλλόγου ΑΜΕΑ Αν. Κρήτης
  • Μπαλαμούτης Αθανάσιος του Κωνσταντίνου, Αστυνομικός, Πρόεδρος Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων Ηρακλείου-Μέλος Δ.Σ. Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ Ηρακλείου
  • Ντισπυράκης Γεώργιος του Μανούσου, Αγρότης
  • Ξυλούρης Νικόλαος του Ανδρέα, Χημικός Μηχανικός, πρώην Δήμαρχος Ανωγείων- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Ξωμεριτάκης Αλέξανδρος του Ελευθερίου, Συνταξιούχος ΔΕΗ- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Πάγκαλος Ιωάννης του Περικλή, Συνταξιούχος ΟΤΕ
  • Πελεκανάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Πιτσούλης Γεώργιος του Νικολάου, Ιατρός Ακτινολόγος- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Σαρρής Δημήτριος του Κωνσταντίνου, Μηχανολόγος Μηχανικός, πρώην Νομάρχης Ηρακλείου- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Σερμάκης Νεκτάριος του Εμμανουήλ, Εκδότης- Διοργανωτής Εκθέσεων- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Σηφάκης Αντίπας του Ιωάννη, Τουριστικός Επιχειρηματίας
  • Σκουλάς Γεώργιος του Ανδρέα, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Στειακάκης Δημήτριος του Γεωργίου, Αρχηγός Σώματος Εθελοντών Σαμαρειτών, Διασωστών & Ναυαγοσοστών Ερυθρού Σταυρού
  • Στεφανάκη Ιωάννα του Νικολάου, Γενική Ιατρός
  • Συριγωνάκης Νικόλαος του Κωνσταντίνου, Διευθυντής Κρητικής Ανώνυμης Εταιρίας Εμπορίας Τροφίμων
  • Τζεδάκης Σταύρος του Νικολάου, Τεχνολόγος Γεωπόνος- Προϊστάμενος Τμήματος Αγρ. Συνεταιρισμού Ρεθύμνου
  • Τζόρβας Παράσχος (Πάρης), Τουριστικός Επιχειρηματίας
  • Φασουλάκης Κωνσταντίνους του Ιωάννη, Επαγγελματίας Υγείας- Δημοτικός Σύμβουλος Μαλεβιζίου
  • Χαιρέτης Βασίλειος του Στυλιανού, Ασφαλιστής
  • Χατζάκης Γεώργιος του Εμμανουήλ, Τεχνολόγος Μηχανολόγος Μηχανικός
  • Χατζάσκος Ιωάννης του Προδρόμου, Αγρότης

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΧΑΝΙΩΝ

Βουλγαράκης Απόστολος του Ιωάννη, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Χανίων

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

  • Βεστάκης Νικόλαος του Γεωργίου, Επαγγελματίας Αυτοκινητιστής
  • Γιαννούλης Νικόλαος του Κωνσταντίνου, Επιχειρηματίας
  • Καλλέργης Ιάκωβος του Σταματίου, Συνταξιούχος Αυτοκινητιστής- Αγρότης
  • Καλογερής Νικόλαος του Ιωάννη, Αγρονόμος Τοπογράφος Μηχανικός- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Κόλλια Βασιλεία (Βίκυ) του Αναστασίου, Εκπαιδευτικός- Παρουσιάστρια Τηλεοπτικών Εκπομπών
  • Κουρουπάκης Αναστάσιος (Τάσος) του Περικλή, Εφοριακός
  • Κώτσογλου Κυριάκος του Γεωργίου, Μηχανικός Παραγωγής Διοίκησης- Γενικός Διευθυντής Ομίλου Επιχειρήσεων CALDERA
  • Λεβάκη Όλγα του Ιωάννη, Δημόσιος Υπάλληλος
  • Λιλικάκη- Κοτσάκη Αικατερίνη του Θεμιστοκλή, Δημόσιος Υπάλληλος Αν. Προϊσταμένη Τεχνικού Επιμελητηρίου Τμήματος Δυτικής Κρήτης
  • Μαζανάκης Οδυσσέας του Γεωργίου, Προμηθευτής Συστημάτων Κλιματισμού Θέρμανσης & Συστημάτων Εξοικονόμησης Ενέργειας
  • Μιχελογιάννης Δημήτριος του Ιωσήφ, Δικηγόρος
  • Μπασιάς Λουκάς του Κωνσταντίνου, Πολιτικός Μηχανικός- Μαθηματικός
  • Μπικάκη-Παπαδάκη Μαρία του Ελευθερίου, Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Παπαδογιαννάκη Κωστούλα (Κωνσταντίνα) του Γεωργίου, Ασφαλιστικός Σύμβουλος
  • Πολιουδάκης Γεώργιος του Παύλου, Πλοίαρχος Α’ Ε.Ν. – Επίκουρος Καθηγητής ΑΕΝ Κύμης
  • Πρωτοπαπαδάκη-Μπελιβάνη Ζαχαρένια του Παύλου, Αστυνομικός
  • Σημανδηράκης Παναγιώτης του Αντωνίου, Οικονομολόγος
  • Τζανακάκη-Μελισσάρη Μαρία του Μιχαήλ, Νευρολόγος Ψυχίατρος
  • Τζωρτζάκης Εμμανουήλ του Ιωάννη, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής
  • Τραχαλάκης Εμμανουήλ του Γεωργίου, Αντιπλοίαρχος Ε.Α. Πολεμικού Ναυτικού

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

Λιονή Μαρία του Γεωργίου, Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης Ρεθύμνου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

  • Βαονάκης Δημήτριος του Ευαγγέλου, Χειρουργός Μαιευτήρας-Γυναικολόγος
  • Γαβριλάκη Ειρήνη του Ελευθερίου, Αρχαιολόγος ΚΕ Εφορίας Προϊστορικών-Κλασσικών Αρχαιοτήτων
  • Κακογιαννάκης Νικόλαος του Ηρακλή, Μαθηματικός- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Κρεβετζάκης Θωμάς του Κωνσταντίνου, Φιλόλογος – Ελεύθερος Επαγγελματίας
  • Λελεδάκης Μιχαήλ του Γεωργίου, Ασφαλιστικός Σύμβουλος
  • Λεχοβίτης Θωμάς του Δημητρίου, Δικηγόρος
  • Λίπα Βασιλική (Βάσω) του Γεωργίου, Δρ Ιστορίας Αρχαιολογίας- Μουσειοπαιδαγωγός
  • Παρασύρης Ιωάννης του Γεωργίου, Καθηγητής Φυσικής Αγωγής- Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Πολιουδάκη Αγλαΐα του Γεωργίου, Φοιτήτρια
  • Σκουντής Βασίλειος του Δημητρίου, Δημοσιογράφος
  • Χνάρης Εμμανουήλ του Ιωάννη, Αγροκτηνοτρόφος- Περιφερειακός Σύμβουλος

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

Πετράκη Πελαγία του Ελευθερίου, Υποψήφια Αντιπεριφερειάρχης Λασιθίου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

  • Ανδρουλάκης Ιωάννης του Στυλιανού, καθηγητής Πληροφορικής
  • Γουλιδάκης Ιωάννης του Κυριάκου, Οικονομολόγος – Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Γραφανάκης Ευστάθιος του Εμμανουήλ, Κτηνίατρος- Δρ Υγιεινολόγος Τροφίμων
  • Δασκαλάκης Νικόλαος του Εμμανουήλ, Διευθυντής ΕΑΣ Ιεράπετρας
  • Κλώντζας Εμμανουήλ του Μιχαήλ, Ορθοπεδικός – Περιφερειακός Σύμβουλος
  • Κριθαράκης Εμμανουήλ του Βασιλείου, Πρόεδρος ΟΕΒΝ Λασιθίου & Πρόεδρος Συλλόγου Εργοληπτών Ηλεκτρολόγων Λασιθίου
  • Ξενικάκης Κωνσταντίνος του Στεφάνου, Υπάλληλος ΔΕΗ
  • Τσιφετάκης Γεώργιος (Σερέτης) του Εμμανουήλ, Αγρότης- Συνδικαλιστής
  • Χαλκιαδάκη Μαρία του Αρχέλαου, Πολιτική Επιστήμονας- Ιδ. Υπάλληλος

Σχετικά άρθρα

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Back to top button
Close
Close